RU
Головна
Україна
Події
17:58, 7 Квітня

EMA рекомендує включити тромбоз до наявних побічних ефектів вакцини AstraZeneca

EMA рекомендує включити тромбоз до наявних побічних ефектів вакцини AstraZeneca

Переваги вакцини як і раніше перевищують ризики, пов'язані з її застосуванням

Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) виявив можливий зв'язок між вакциною AstraZeneca і рідкісними випадками утворення тромбів у вакцинованих. Тромбоз внесуть до переліку побічних ефектів.

Про це повідомляється на сайті EMA,передає Інформатор .

"Комітет EMA за оцінкою фармакологічних ризиків PRAC сьогодні дійшов висновку, що тромби з низьким рівнем тромбоцитів слід включити до переліку дуже рідкісних побічних ефектів препарату Vaxzevria, який в минулому називали вакциною від COVID-19 AstraZeneca", - йдеться у повідомленні.

Більшість випадків тромбозу в ЄС відбулося у жінок у віці до 60 років протягом двох тижнів після вакцинації.Агентство зареєструвало понад 60 випадків утворення тромбів у щеплених, 18 осіб померли. В цілому вакцину отримали понад 25 млн осіб. Однак наявних даних недостатньо для виділення конкретних груп ризику.

У EMA відзначили, що тромби після вакцини AstraZeneca утворюються у венах головного мозку і черевної порожнини, а також в артеріях. Переваги вакцини в запобіганні COVID-19 переважають ризики побічних ефектів.

Людям, які прийняли цю вакцину, слід негайно звернутися за медичною допомогою, якщо в них з'являться симптоми:

  • задишка,
  • біль у грудях,
  • пухлина в нозі,
  • постійний біль в животі,
  • неврологічні симптоми, включаючи сильний і постійний головний біль або помутніння зору,
  • крихітні плями крові під шкірою за межами місця ін'єкції.

Відзначимо, раніше EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну.Однак кілька країн призупинили використання вакцини AstraZeneca. Це було пов'язано з повідомленнями про випадки утворення тромбів у непідтвердженої кількості людей, а саме:

Пізніше в EMA визнали зв'язок між вакцинацією AstraZeneca і тромбозом.Надалі вакцина AstraZeneca змінила свою назву на Vaxzevria .

Також Інформатор писав, що Індія призупинила експорт вакцини AstraZeneca через зростання кількості заражень всередині країни.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.