Експорт електроенергії у 2020 році перевищив імпорт у 2 рази, - "Укренерго"

Читати російською
У минулому році експорт електроенергії перевищив імпорт

За підсумками 2020 року сумарний обсяг експорту електроенергії в Україні перевищує імпорт у 2,1 рази. Обсяги експорту електроенергії в грудні 2020 року зменшилися на 31,2% по відношенню до попереднього місяця.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу "Укренерго" .

Сумарний обсяг експорту електроенергії в Україні перевищує імпорт у 2,1 рази.

"Зокрема, в торговельній зоні ОЕС України (Польща, Білорусь, Росія і Молдова) експорт перевищував імпорт у 8,4 рази, а в "Острові Бурштинської ТЕС" (Угорщина, Словаччина і Румунія) у 1,45 рази", - йдеться в повідомленні.

Обсяги експорту електроенергії в грудні 2020 року зменшилися на 31,2% по відношенню до попереднього місяця. При цьому, найбільше скорочення обсягів експорту відбулося в напрямках Румунії - у 5,6 рази. Також зменшився експорт до Польщі - на 16%, в Угорщину - на 20,2%. У той же час, збільшилися обсяги експорту до Словаччини - в 7,8 раз, в Молдову - на 3,2%.

Імпорт електроенергії в грудні 2020 року здійснювався виключно з країн Європи в зону "Острова Бурштинської ТЕС". У зону ОЕС України (з Росії, Білорусі та Молдови) імпорту не було.

Загальний обсяг імпорту в грудні 2020 року зменшився на 17,8% в порівнянні з попереднім місяцем. Зокрема, зі Словаччини знизився на 18,6%, з Угорщини - на 14,6%.

Нагадаємо, Україна запустила в роботу важливий енергетичний об'єкт.Це повітряна лінія електропередач з потужністю 750 кВт.

Також Інформатор писав, що уряд надасть субсидії українцям, які використовують електроенергію для опалення своїх осель.Міністерство фінансів і Міністерство соціальної політики повинні розробити відповідні проекти.