ДБР назвало «справжні причини та умови» анексії Криму. Розслідування

Читати російською
У скоєнні державної зради підозрюються вищі посадові особи держави

Державне бюро розслідувань встановило справжні причини і умови, що сприяли розвалу Збройних Сил та анексії Кримського півострова з боку РФ. Серед скоєних злочинів, які призвели до окупації Криму, є злочинне скорочення ЗСУ, а також знищення систем протиповітряної оборони Криму.

Про це повідомляє прес-служба ДБР,- передає Інформатор .

«За результатами попереднього розслідування ГБР встановило справжні причини і умови, що сприяли розвалу Збройних Сил та анексії Кримського півострову. Зокрема, злочинні дії із підриву боєздатності української армії почалися у 2012 році і тривали аж до вторгнення бойових підрозділів РФ на територію АР Крим в лютому 2014 року», - заявили в ГБР.

У скоєнні державної зради підозрюються вищі посадові особи держави того періоду - побіжний президент Віктор Янукович,міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв,а також начальник Генерального штабу і головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана.

Слідчими виділено 5 основних епізодів скоєння злочинів, які призвели до окупації Кримського півострову:

Злочинне скорочення ЗСУ

Незважаючи на повернення до позаблокового статусу, що вимагало нарощування чисельності армії, протягом 2012-2013 років гранична чисельність ЗСУ була скорочена з 240 тисяч до 162 тисяч військовослужбовців.

Підрив стану мобілізаційної готовності

У 2013 році було скорочено половину від штатної чисельності військкоматів. Як результат, військові частини були укомплектовані лише на 25-55%. До того ж, була згорнута «політерна» приписка мобілізаційних ресурсів у військові частини та знищений облік військової техніки.

Знищення систем протиповітряної оборони Криму

Управління системою ППО Криму було передане в командування ВМС України на півострові, яке в подальшому перейшло на сторону ворога. До того ж, було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В.

Незаконні організаційні зміни і нівелювання стратегічних оборонних документів

Проведені у 2013 році масштабні організаційні зміни ВСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ВСУ в момент реалізації одного з сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України.

Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози

Незважаючи на численні повідомлення розвідки, які чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ в кінці 2013 - початку 2014 років, не було вжито заходів щодо приведення ЗСУ до вищих щаблів боєготовності, організації територіальної оборони і проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.

Незважаючи на численні повідомлення розвідки, які чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ в кінці 2013 - початку 2014 рр. не було вжито заходів щодо приведення ЗСУ до вищих щаблів боєготовності, організації територіальної оборони і проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.

«Зазначені дії у своїй сукупності пов'язані та призвели до тяжких наслідків - вторгнення РФ на територію АР Крим та м .. Севастополь, подальшої їх окупації, порушення суверенітету і територіальної цілісності України», - резюмували в ГБР.

Розслідування триває.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим і Севастополь після силового блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року.