Байден пояснив, чому не запроваджує нові санкції проти "Північного потоку-2"

Читать на русском

Його будівництво загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

Читать на русском
Байден пояснив, чому не запроваджує нові санкції проти "Північного потоку-2"

Його будівництво загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

Президент США Джо Байден вважає, що будівництво газогону «Північний потік-2» продовжиться, незважаючи на вже діючі американські санкції. Він характеризує цей крок як захист відносин з європейськими союзниками.

Відповідну заяву Байден зробив у Білому домі, передає Інформатор з посиланням на CNN .

«Я був проти Nord Stream 2 з самого початку», - заявив Байден.

Він уточнив, що цей проект був майже завершений ще до моменту, коли він очолив Білий дім.

«Тому продовжувати запроваджувати санкцій зараз, я вважаю, було б контрпродуктивним з точки зору наших відносин на європейському напрямку», - пояснив Байден.

Нагадаємо, проти будівництва газогону виступають Україна і ряд європейських країн. Газогін повинен з'єднати Німеччину і РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. У той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від РФ, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову. 

Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газогін через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу у великих обсягах через українську газотранспортну систему. Крім того, в Німеччині екологи подали позов проти «Північного потоку-2».  Також, екс-радник Путіна заявив, що Росія може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2». 

Також Інформатор писав, що Україна і Польща домовилися не допустити реалізації цього проекту .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.