RU
Головна
Світ
16:04, 22 Квітня

Байден ініціював дводенний віртуальний саміт лідерів з клімату. Росія і Китай в списку учасників

Байден ініціював дводенний віртуальний саміт лідерів з клімату. Росія і Китай в списку учасників

Форум вже стартував

Дводенний віртуальний саміт з питань клімату збирає в четвер, 22 квітня, президент США. На ньому виступив і президент Російської Федерації Володимир Путін. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на euronews.com .  

 

 

Обійнявши посаду 46-го глави Білого дому, Джо Байден серед перших підписав указ про повернення США до Паризької хартії з клімату. Саміт організований в перші сто днів його президентства, оскільки є пріоритетом нового глави держави, відзначили в прес-службі Білого дому. 

«Послання, яке президент хотів би направити країні і світу в цілому, полягає в наступному: ми зіткнулися з серйозною кліматичною кризою і, як країна зі значним обсягом викидів CO2, збираємо найбільші економіки світу, щоб обговорити це», - сказано в презентаційному описі форуму . 

Саміт, ініційований Байденом, проходить в онлайн режимі. На нього запрошені лідери 40 держав, зокрема Китаю, Росії, Індії, а також тато Франциск.

«Ціна бездіяльності світу в кліматичній кризі наростає, рішучі заходи дозволять забезпечити серед іншого, економічне зростання», - переконаний американський президент. 

Так Вашингтон планує скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 50% до 2030 року у співвідношенні з рівнем 2005 року. Євросоюз пообіцяв скоротити викиди на 55% до 2030 року в порівнянні з 1990 роком. 

Росія, так само як і Китай, також як і раніше входить до п'ятірки країн з найпотужнішим викидом CO2. У Китаї визнають, що відсутність співпраці в боротьбі з глобальним потеплінням була б "самогубством".

Путін в ході саміту вже запросив всі країни підключитися до спільних міжнародних проектів з боротьби зі зміною клімату.

 

Раніше Інформатор повідомляв, що Байден попереджав Путіна про санкції через агресивні дії проти України.

Також повідомлялося, Байден закликав готуватися до нової пандемії .

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.