Аграрні підприємства несуть втрати через відключення світла. Чи вплине це на вартість продуктів?

Аграрні підприємства несуть втрати через відключення світла. Чи вплине це на вартість продуктів?

Читать на русском

Фермери намагаються здобути енергонезалежність

Читать на русском
Аграрні підприємства несуть втрати через відключення світла. Чи вплине це на вартість продуктів?
Через перебої з електропостачанням зростає собівартість продукції

Фермери намагаються здобути енергонезалежність

Аварійні відключення електроенергії в Україні дестабілізують роботу агропідприємств, призводять до збільшення собівартості виробництва, втрати продуктивності та порушення технологічних процесів. Який вплив блекауту на роботу агрогалузі та як зараз господарства переходять на альтернативні  енергоносії  – в нашому огляді.

Молочні підприємства можуть не пережити відключень електроенергії

Через знеструмлення у виробників та переробників харчів порушено основні виробничі процеси, а це прямий шлях до зростання цін і дефіциту товарів. Про це розповів Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України.

«Через специфіку виробництва молокозаводи опинилися в найважчому становищі і потребують підтримки безперебійного енергопостачання, оскільки молокопереробка є системним та безупинним процесом виробництва», — зазначив Арсен Дідур.

За його словами, внаслідок відключення електроенергії без попередження, молокопереробні підприємства вже безповоротно  втратили значні об’єми як молочної сировини, так і виготовленої продукції.

За умов, що склалися, переробні підприємства розглядають різні варіанти забезпечення своїх потужностей енергією, в тому числі закупівлю генераторів. Але такий крок невідворотно відіб’ється на собівартості, що потягне за собою подорожчання молочних продуктів на полиці, чого допускати не можна.

На даний час, обленерго системно вимагають від молокопереробних підприємств скоротити споживання електроенергії до 50%. Таке значне скорочення об’ємів використання електроенергії неминуче призведе до:

  • зменшення об’ємів виробництва кінцевої продукції;
  • зменшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів;
  • зменшення закупівельних цін на молокосировину;
  • дефіциту української молочної продукції на полицях торговельних мереж;
  • зростання імпорту готової молочної продукції.

Птахофабрики міняють плани виробництва

За словами виконавчого директора асоціації «‎Союз птахівників України»‎ Сергія Карпенка, перебої в електропостачанні змушують виробників переглядати свої виробничі плани у бік зменшення виробництва для зниження можливих втрат.

Він зазначив, що підприємства  забезпечують пташники електроживленням за допомогою генераторів.

«‎Безперебійна робота електроустаткування є критично важливою, оскільки воно забезпечує життєдіяльність птиці у приміщеннях»‎, — розповів фахівець. 

Директор асоціації також додав, що переважно генераторами постачаються інкубатори, оскільки відключення електроенергії призводить до значних виробничих втрат, закладених на інкубацію яєць, та недоотримання молодняку.

Іноземні партнери долучаться до забезпечення українських аграріїв генераторами

У Державному аграрному реєстрі  розпочалося опитування, метою якого є оцінка потреб аграріїв в аварійному живленні електроенергією виробничих об’єктів.

У відомстві відзначили, що внаслідок російських ракетних ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури існують перебої з електропостачанням в тому числі й на об'єкти сільськогосподарської діяльності. 

Мініагрополітики звернулось до іноземних партнерів та благодійних організацій з проханням надати генераторне обладнання для живлення сільськогосподарської інфраструктури.

Всі аграрії, зареєстровані станом на 20 листопада у ДАР, як юридичні особи, так і ФОПи, отримали посилання на заповнення анкети. Нові користувачі, які будуть зареєстровані в ДАР з 29 листопада по 7 грудня, також отримають на електронну пошту посилання на опитувальний лист. Анкетування триватиме до 7 грудня.

Раніше ми повідомляли, що НЕК "Укренерго" залучило 300 млн євро кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Також 72 млн євро у вигляді грантів надійдуть від Нідерландів. Ці гроші спрямують на відновлення мереж та підвищення фінансової стабільності компанії.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.