Цього дня 1974 року у США з’явився у продажі саморобний комп'ютерний набір Altair 8800, а 1997 відбулася премʼєра американського фільму Титанік
19 грудня 2022 року - понеділок. В цей день 6 років тому Приватбанк став державним, а 1972 року народилася американська акторка Алісса Мілано. Сьогодні - 299 день війни Росії проти України. До Нового року залишився 12 днів. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.
Сьогодні в Україні відзначають День святого Миколая, День адвокатури, а у світі - Міжнародний день допомоги бідним.
Сьогодні, 19 грудня, День пам’яті святого Миколи Угодника або Чудотворця. За григоріанським календарем свято відзначають 6 грудня, а за юліанським — 19 грудня. Християни вірили, що сьогодні він здійснює безліч чудес на допомогу людям, які моляться йому.
Миколай народився в сім’ї заможних християн та з самого дитинства був набожним та добрим. Дядька святого також звали Миколай, він був Патарським єпископом. Коли той побачив, що племінник проявляє любов до християнства призначив його спочатку читцем, а згодом і священником. Коли Миколай втратив своїх батьків майже весь спадок роздав біднякам.
Ймовірно, що традиція дарувати подарунки дітям пішла від випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх доньок приданим. Без приданого вони не змогли б вийти заміж. Миколай дізнався про це та вирішив допомогти чоловікові. Уночі він пробрався до його оселі та закинув крізь вікно в кімнату, де ночували сестри, шмат золота.
Щороку 19 грудня світова спільнота відмічає Міжнародний день бідності, встановлений ООН у 1995 році. Дату встановили в рамках конференції, присвяченої обговоренню і можливому врегулюванню питань економічного розвитку.
В ході дискусій та виступів з’ясувалося, що поточний стан у світі у фінансовому відношенні абсолютно не відповідає суспільним принципам моралі і людяності, а також міжнародним догмам. Так з’явилась важлива дата, завданням якої є задоволення основних потреб бідних громадян.
За даними міжнародних експертів на кінець 20 століття, близько чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда людей, живе в злиднях. У зв’язку з цим ООН прийнято кілька програм, що ставлять своєю метою викорінювання убогості. Перші програми з ліквідації бідності почали діяти ще 10 років тому, проте поки що число тих, які живуть за межею бідності не зменшується.
«Титанік» (англ. «Titanic») — художній фільм-катастрофа 1997 року, режисера, сценариста, співпродюсера та співмонтажника Джеймса Камерона. У фільмі знято загибель лайнера Титанік. Головні ролі зіграли Кейт Вінслет (Роуз Дьюїтт Б'юкейтер) та Леонардо ДіКапріо (Джек Доусон). Герої фільму, з різних соціальних верств, закохалися одне в одного на борту зловісного корабля, який здійснює свій рейс через північну Атлантику в 1912 році.
Прем'єра фільму в США відбулася 19 грудня 1997 року. Дистриб'ютором фільму в Північній Америці була компанія Paramount Pictures, а в решті світу — 20th Century Fox. Бюджет становив 200 мільйонів доларів США, рекордний для свого часу. Титанік встановив рекорд найкасовішого фільму за всю історію кінематографу, зібравши в прокаті в усьому світі понад 1,8 мільярда доларів, і утримував його протягом 12 років, поки цей рекорд не було перевищено фантастичним фільмом Аватар (2009), який також зняв Камерон. Крім цього фільм очолював американський бокс-офіс 15 тижнів поспіль, що зробило його другим фільмом після картини Іншопланетянин (1982) (протримався 16 тижнів), що перебував на цій позиції найдовше за всіх. В Україні стрічку вперше було показано у лютому 1998 року.
1998 року Титанік було висунуто на здобуття премії Оскар у 14 номінаціях, з яких він переміг у 11, зокрема Найкращий фільм та Найкращий режисер. Титанік є рекордсменом за кількістю отриманих нагород Оскар поряд із такими фільмами як Бен-Гур (1959) та Володар перснів: Повернення короля (2003). Також разом з фільмом Все про Єву (1950) є рекордсменом за кількістю номінацій на Оскар.
Саундтрек до фільму написаний Джеймсом Горнером потрапив в число найбільш продаваних у світі альбомів, розійшовшись тиражем у понад 30 млн копій. Заголовна пісня фільму My Heart Will Go On у виконанні Селін Діон стала однією з найпопулярніших за всю історію музики, здобула численні нагороди і принесла світову славу Селін.
До 100-ї річниці з часу аварії лайнера Титанік, фільм було перевидано у форматі 3D. У світовий прокат 3D-версія вийшла 4 квітня 2012 року, в український — 5 квітня 2012. Загалом Титанік у 3D-релізі зібрав 342 млн. $, таким чином загальні збори фільму досягли 2,1 мільярда доларів США.
1917 – У Києві завершився Всеукраїнський з'їзд рад.
1918 – В Одесу прибули французькі війська.
1939 – підписано Постанову РНК УРСР про заснування у Львові 5 державних театрів: Львівського театру опери та балету, Львівського державного драматичного українського театру, Львівського державного драматичного єврейського театру, Львівського державного драматичного польського театру, Театру мініатюр, а також Львівської державної філармонії.
1946 – початок Першої індокитайської війни – боротьба в'єтнамських націонал-комуністів проти французької колоніальної адміністрації, що закінчилася розділенням В'єтнаму на дві держави (1954).
1972 – На Землю повертається екіпаж американського космічного корабля "Аполон-17". Цим польотом завершується американська місячна програма.
1974 – У магазинах США з'явився у продажу "Altair 8800", саморобний комп'ютерний набір вартістю 397 доларів.
1980 – Відкриті станції київського метрополітену "Тараса Шевченка", "Петрівка" і "Проспект Корнійчука" (нині "Оболонь").
1981 – Відкриті станції київського метрополітену "Площа Льва Толстого" і "Республіканський стадіон" (нині "Олімпійська").
1986 – Радянський лідер Михайло Горбачов віддав розпорядження звільнити відомого правозахисника Андрія Сахарова і його дружину Олену Боннер із заслання в Горький, міста, закритого для відвідування іноземцями.
1991 – Швеція визнала незалежність України.
1997 – Прем'єра американського фільму "Титанік". Уже через 25 днів після початку прокату цей фільм окупить свій великий бюджет у 200 мільйонів доларів.
1997 – MTV заборонило до показу кліп "Prodigy", вважаючи, що ролик "Smack My Bitch Up" принижує суспільну мораль.
2001 – Вийшов у світ кінофільм "Братство Персня" – екранізація першої частини трилогії Дж. Р. Р. Толкіна "Володар перснів".
2016 – ПриватБанк став державним.
Алісса Джейн Мілано (англ. Alyssa Jayne Milano; нар. 19 грудня 1972, Бруклін, Нью-Йорк, США) — американська акторка і співачка. Кар'єра почалась після участі в бродвейському мюзиклі «Енні». Відома ролями Саманти Міселлі в серіалі «Хто тут бос?», Дженіфер Мачині в телесеріалі «Район Мелроуз» та Фібі Галлівел в серіалі «Усі жінки — відьми». Вегетаріанка й активістка «Люди за етичне ставлення до тварин (PETA)», має власну лінію одягу, «Touch».
Народилася в Брукліні в сім'ї американців італійського походження. Її мати, Лін - модельєр, а батько, Томас М. Мілано - музичний редактор фільмів. У Алісси є молодший брат Корі (народився 1982). Навчалась в «Buckley School», Шерман Окс. Після того, як Алісса стала відомою, вся родина переїхала до Голівуду. У дитинстві, з 1984 до 1992, знімалась у серіалі «Who's the Boss?». Після зйомок в серіалі, вона спробувала зніматись в доросліших фільмах, таких як «Постраждалі від кохання: історія про Лоліту на Лонг-Айленді» (1993), «Обійми вампіра» (1994), «Смертельні гріхи» (1995), і «Отруйний плющ II: Лілія» (1996).
З 1997 до 1998 знімалась в серіалі «Melrose Place» в ролі Дженніфер Мансіні. З 1998 почала зніматись в серіалі «Зачаровані (Всі жінки відьми)», який згодом приніс їй шалений успіх. З п'ятого сезону, разом з Холлі Мері Комбс, почала продюсувати серіал. У 2001 озвучувала анімаційного персонажа Ангела у мультфільмі «Леді і бродяга 2: Пригоди Пустуна». У 2007 знялась у фільмі «The Blue Hour», у 2008 у «Wisegal» і «Pathology», а в 2009 у «My Girlfriend's Boyfriend».
Страждає на дислексію. Посол доброї волі «Дитячого фонду ООН» від США. У 1993 році вона заручилася з актором Скоттом Вольфом, але наступного року вони розірвали заручини. Пізніше у серпні 2019 року вона розповіла, що зробила два аборти, перебуваючи у стосунках з Вольфом.
1 січня 1999 одружилась з Сінджатом Тейтом, її дружками були Шеннен Догерті і Холлі Мері Комбс. Через 11 місяців Мілано і Тейт розлучились. 15 серпня 2009 року в Нью Джерсі одружилась з агентом Creative Artists Agency Девідом Бугліарі. У них народився син (31 серпня 2011 року) та дочка (4 вересня 2014 року). У серпні 2020 року Мілано перехворіла на COVID-19. Через рік авто, у якому вона перебувала, потрапило у ДТП. Автомобілем кермував її дядько. В ДТП акторка не постраждала. Алісса Мілано опублікувала кілька постів в Instagram на підтримку українців у зв'язку із вторгненням Росії в Україну.
1898 – Микола Тараканов, український хоровий диригент і педагог, народний артист України.
1910 – Жан Жене, французький письменник, драматург.
1915 – Едіт Піаф, французька співачка.
1919 – Микола Лукаш, видатний український перекладач.
1920 – Руденко Микола, український поет, письменник, філософ, правозахисник, засновник Української Гельсінської Групи (УГГ).
1959 – Марія Матіос, українська письменниця.
1963 – Тіль Швайґер, німецький актор, режисер і продюсер.
1964 – Беатріс Даль, французька акторка.
1964 – Арвідас Сабоніс, радянський і литовський баскетболіст, один із найкращих центрових світу 1980-х років.
1969 – Азіза Мустафа Заде, азербайджанська джазова піаністка, співачка та композитор.
1972 – Алісса Мілано, американська акторка.
1975 – Кристовський Володимир, лідер гурту Уматурман.
1980 – Джейк Джилленголл, американський актор.
Нагадаємо, 18 грудня — Міжнародний день мігрантів. У цей день в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей.
Погода в Україні у понеділок, 19 грудня, буде хмарною, але без опадів. Стовпчики термометрів покажуть до -13 градусів морозу. На дорогах західних та північних областей місцями ожеледиця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber