Запаси артилерії були майже нульові: Зеленський розповів, як Україна подолала кризу амуніції

Читать на русском

Президент України розповів, що в грудні в Україні була амуніційна криза і цим скористалися путінські війська

Читать на русском
Володимир Зеленський
Ворог окупував Авдіївку під час амуніційної кризи

Президент України розповів, що в грудні в Україні була амуніційна криза і цим скористалися путінські війська

Цієї зими в Україні були практично відсутні запаси артилерійських снарядів. В грудні в Україні була амуніційна криза. Ситуацію виправило лише масове виробництво безпілотників та допомога від західних союзників.

Про це в інтерв'ю телеканалу CBS розповів президент Володимир Зеленський. Він повідомив, що було усвідомлення, що арсенали ЗСУ практично порожні щодо артилерійських снарядів, майже нульові.

"Я говорю про снаряди у грудні місяці. І ця історія із законом (про допомогу від США, - ред.) вона ж іде з ними, вона почалась вже давно, з осені йде, якщо чесно", - поділився глава держави.

Він додав, що в грудні в Україні виникла амуніційна криза. Проте ситуацію полегшило те, що наша країна розпочала масове виробництво безпілотників різних типів та потужностей за рік до цього. Зеленський також зауважив, що російський лідер Володимир Путін скористався артилерійською вразливістю України та повністю знищив Авдіївку.

"Не було сил тримати. Не було чим. Потім нам допомогли партнери, і США, і європейські партнери, з ракетами для ППО, і ми пройшли зиму. Це велика допомога, ми за це вдячні. Якби не партнери, ця зима була б для нас дуже складною", - додав він.

За словами Зеленського, сьогодні артилерійські снаряди є однією з найактуальніших потреб українських військових. Їх застосування дозволяє стримувати наступ російських окупантів.

Снаряди, які обіцяли передати Україні

Європейська комісія у п'ятницю, 15 березня, оголосила про виділення додаткових 500 млн євро. Їх спрямують на нарощування об'ємів виробництва боєприпасів, які так потрібні Україні. Розподілять кошти між 31 підприємством за спецсхемою.

У лютому президент Чехії Петр Павел повідомляв, що його країна виявила близько 800 тисяч боєприпасів, які можна передати Україні за межі країн Європейського союзу. Однак для цього потрібне фінансування. Кілька країн після цього оголосили про своє бажання приєднатися до чеської ініціативи та виділити необхідні кошти.  За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, перші поставки боєприпасів для наших захисників очікуються в квітні.

Вже 28 березня учасники чеської ініціативи з придбання боєприпасів для Києва підписали угоду, згідно з якою Збройні сили отримають мільйон снарядів різних калібрів. Це на 200 тисяч більше початкової кількості снарядів, які пропонувалося передати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.