В Україні нарахували майже 4,7 млн грн збитків навколишньому середовищу через порушення нерестової заборони

Читать на русском

Під час нересту дозволяється тільки аматорська риболовля з берега

Читать на русском
В Україні нарахували майже 4,7 млн грн збитків навколишньому середовищу через порушення нерестової заборони

Під час нересту дозволяється тільки аматорська риболовля з берега

З 1 квітня в Україні почала діяти нерестова заборона на ловлю риби. З початку місяця, через порушення цієї заборони, державі завдали майже 4,7 мільйона гривень збитків.

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції, - передає Інформатор .

«У цей період інспекція провела 22 перевірки та виявила 52 випадки недотримання обмежень, встановлених під час нересту. У користувачів водних ресурсів вилучили майже 1 тонну риби. Також інспектори затримали 8 транспортних засобів і конфіскували 67 заборонених знарядь лову (колючих, вибухових, з використанням електроструму)», - заявив Андрій Мальований, голова екоінспекції.

З 1 квітня, а в деяких областях з кінця березня, в Україні діє нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

«Саме в цей час починається період спарювання риб, і вони стають особливо уразливими. Браконьєри використовують таку можливість для масового вилову риби, що нерідко призводить до катастрофічного зменшення чисельності цілих видів», - додав Андрій Мальований.

До слова, під час нересту дозволяється тільки аматорська риболовля з берега в межах населених пунктів та за межами нерестовищ. Проте забороняється:

  • вилов з перевищенням добової норми - трьох кілограмів;
  • пересування човнів;
  • організація змагань з рибальства, підводне полювання;
  • проведення вибухових і гідротехнічних робіт, видобуток піщано-гравійної суміші, розчищення русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.

Нагадаємо, з 2 по 8 квітня Держекоінспекція склала 983 адміністративних протоколів за екологічні порушення.Загалом порушники сплатять 8,6 млн гривень за збитки. 

Також Інформатор писав, що Державна екологічна інспекція в посиленому режимі контролюватиме дотримання «сезону тиші».Природоохоронний захід пройде з 1 квітня до 15 червня.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.