У ЗСУ розповіли, як будуть захищати F-16 від росіян

Читать на русском

Розсередження та використання підземних бункерів – це не нова стратегія

Читать на русском
У ЗСУ розповіли про стратегію захисту винищувачів F-16 від ворога
Ілля Євлаш і винищувачі F-16

Розсередження та використання підземних бункерів – це не нова стратегія

Повітряні сили України готуються до розміщення американських винищувачів F-16, які очікуються в країні цього року. Для захисту літаків від ворожих атак буде застосовано стратегію розосередження та використання підземних бункерів.

Про те, як Україна захищатиме від російських ударів винищувачі F-16, розповів речник Повітряних Сил Ілля Євлаш. Він підкреслив, що росіянам не вдасться знайти ці літаки. 

"Це колосальні кошти, якщо ми говоримо про копання підземних сховищ, бункерів. Для цього також потрібен час", - зазначив Євлаш. 

За його словами, зараз розробляються інші методи, як розставляти літаки, а також де їх слід розміщувати. Це будуть різні об'єкти по всій країні. Їх росіяни не зможуть відшукати швидко. 

"Ми розуміємо, що це буде розосереджене використання на різних типах злітних смуг, аеродромах, де ворогові складно їх знаходити", - пояснив Євлаш.

Окрім розосередження, для введення ворога в оману та ефективного застосування F-16 планується використовувати "різний набір методів". Утім, з об'єктивних причин, Євлаш про них детально не розповів.

"Вже є низка напрацювань та думок, як можна буде розмістити літаки F-16 в Україні", - додав він.

До слова, розосередження та використання підземних бункерів – це не нова стратегія. Її застосовували під час Другої світової війни та інших військових конфліктів.

F-16 в Україні: найскладніша місія за 50 років

За останні 50 років американські винищувачі F-16 брали участь у багатьох складних операціях, але, можливо, найнебезпечніше завдання на них чекає саме в Україні, пише Business Insider.

"В Україні F-16 зіткнуться з Росією, і це абсолютно, без сумніву, найскладніший сценарій, який може статися з F-16", - сказав відставний підполковник Повітряних сил США Джон Баум, який провів понад 2300 годин за штурвалом F-16.

З початку війни Україна вже втратила щонайменше 86 літаків, що підкреслює небезпеку, якій піддаються пілоти. На F-16 чекають нові виклики: російські системи ППО, такі як С-300 і С-400, а також флот Су-35 і МіГ-31, озброєних ракетами великої дальності П-37.

"Росія володіє однією з найдосконаліших систем ППО у світі, але F-16 зможе забезпечити ситуаційну обізнаність і передати цю інформацію" іншим українським силам, - вважає Баум.

Винищувачі також зможуть використовувати свої системи наведення та ракети HARM для знищення ворожих радарів.

F-16 стануть значним підкріпленням для виснаженої української протиповітряної оборони.

"Україна вже має ракети "повітря-повітря" AIM-9 Sidewinder і AIM-120, якими можна буде оснастити F-16 для перехоплення російських безпілотників, крилатих ракет і винищувачів-бомбардувальників. Ці винищувачі допоможуть доповнити існуючу систему протиповітряної оборони, яка складається з систем радянських часів і західних систем, таких як батареї Patriot і NASAMS", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що група українських пілотів вже проходить навчання на винищувачі F-16 у Франції, куди їх перемістили після закінчення курсів у Британії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.