США через дії рф готують резолюцію в Радбезі ООН, яка застереже від розміщення ядерної зброї в космосі

Читать на русском

Резолюцію представлять під час головування Японії в Радбезі ООН цього місяця

Читать на русском
Ядерна зброя
Рада безпеки планує обговорити ядерне питання на засіданні 18 березня

Резолюцію представлять під час головування Японії в Радбезі ООН цього місяця

Сполучені Штати готують резолюцію Ради Безпеки ООН, яка буде застерігати від розміщення ядерної зброї в космосі. Це відбудеться на фоні спроб відмовити росію від її потенційних планів вивести боєголовки на орбіту. Найімовірніше, прямо згадати росію в документі не вийде, бо російська сторона має право накладати вето на резолюції як постійний член Радбезу.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, які знайомі з цим питанням. Зазначається, що резолюція буде представлена під час головування Японії в Радбезі ООН цього місяця. Ймовірно, резолюція підтвердить зобов’язання країн згідно з Договором про космос 1967 року, який забороняє розміщення ядерної зброї на орбіті.

Повідомляється, що проєкт знаходиться на ранніх стадіях і не був широко розповсюджений. Рада безпеки вже збирається обговорити ядерне роззброєння та нерозповсюдження на засіданні 18 березня.

"Сторони Договору про космос мають зобов’язання згідно з міжнародним правом не розміщувати на орбіті ядерну зброю чи будь-які інші види зброї масового знищення. Ми консультуємося з членами Ради Безпеки ООН щодо того, як ми можемо найкращим чином посилити цей важливий принцип", - заявив речник місії США в ООН Натан Еванс.

Адміністрація президента США Джо Байдена розпочала кампанію зі стримування росії після появи даних, що Кремль розробляє зброю, здатну знищувати супутники в космосі. Джерела агентства розповідають, що США повідомили союзникам, що рф може розгорнути ядерну зброю або імітацію боєголовки в космосі вже цього року. Bloomberg зазначає, що будь-яка спроба згадати росію в резолюції, найімовірніше, провалиться, оскільки російська сторона має право накладати вето на резолюції як постійний член Радбезу.

"Втім м'яко сформульована резолюція про важливіші принципи, що стоять на кону, може отримати підтримку росії, а також інших країн, до яких США звертаються за допомогою, в тому числі Китаю та Індії", - кажуть джерела видання, на їх думку, обидві країни мають більший вплив на росію.

Bloomberg наголошує, що поки незрозуміло, чи буде резолюція також спрямована на сповільнення того, що експерти з безпеки називають "зростаючим змаганням між США, росією та Китаєм у створенні космічної зброї". Включаючи й здатність атакувати супутники один одного.

Росія може розпочати ядерну війну в космосі

Раніше у Білому домі повідомляли, що заяви рф про випробування ядерної зброї у космосі несуть пряму загрозу національній безпеці США. Адже нова антисупутникова зброя може мати вплив і на землю. Саме тому влада США та союзники занепокоєні такою активністю росії.

А на Мюнхенській безпековій конференції, яка відбулася наприкінці лютого, державний секретар США Ентоні Блінкен порушував питання потенційного розміщення росією ядерної зброї в космосі під час діалогу з представниками Китаю та Індії. Він висловив занепокоєння, що такі дії могли б завдати шкоди не тільки американським, але й китайським та індійським супутниковим системам. Блінкен також звернувся до лідерів Китаю та Індії із закликом відмовити володимира путіна від таких дій.

Американські офіційні особи та аналітики висловлюють думку, що російське ядерне озброєння у космосі може функціонувати як "бомба уповільненої дії", створюючи постійну загрозу глобальній безпеці без безпосереднього знищення життя на Землі. Це надає путіну стратегічну перевагу, дозволяючи йому маніпулювати міжнародними відносинами та використовувати загрозу як засіб тиску без прямої агресії проти населення. В The New York Times наголошували, що путін може розглядати космічну ядерну зброю як засіб обходу традиційних міжнародних конфліктів, розраховуючи на небажання Заходу вступати в пряме зіткнення через космічну загрозу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Віталій Кличко, мер Києва, заявив, що відповідальність за міст Патона лежить на державі через те, що міст виведено під велике будівництво. Проте, не зважаючи на це, ми спостерігаємо аварійний стан мосту протягом кількох років, який не покращується сам собою. Звертаємось до інфраструктурного експерта Дмитра Беспалова, щоб дізнатися його думку про перспективи цього мосту, а також хто конкретно має брати на себе відповідальність за його стан та можливі ризики аварійного збору.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.