Чи випускатимуть чоловіків за кордон без оновлених даних у ТЦК - відповідь від ДПСУ

Читать на русском

Також нагадали, що наявність відстрочки має бути зафіксована у військово-обліковому документі

Читать на русском
Виїзд чоловіків з України
У ДПСУ розповіли, чи будуть випускати за кордон без оновлення військових даних. Колаж: Інформатор

Також нагадали, що наявність відстрочки має бути зафіксована у військово-обліковому документі

При перетині кордону чоловіки призовного віку, що мають дозвіл на виїзд з України, зобов’язані мати при собі військово-облікові документи. Вони мають містити інформацію про наявність відстрочки. Водночас прикордонники не перевірятимуть, чи оновлені у цієї людини військово-облікові дані у ТЦК.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону. Він, зокрема, порадив ціватися, чи внесені дані у систему “Оберіг”.

“Нас (прикордонників – ред.) не цікавить будь-який штрих-код чи ще щось. Нам важливо наявність військово-облікового документа, у тому числі в усіх, у кого на утриманні є троє і більше дітей до 18 років, і з відповідною відміткою”, – зауважив він.

За його словами, чоловіки, які мають трьох або більше дітей, підпадають під відстрочку від призову до війська. Однак важливо, щоб наявність відстрочки була зафіксована у військово-обліковому документі при спробі перетину кордону.

“Я також раджу всім, щоб вони цікавилися, чи внесені їхні дані до системи “Оберіг”. Ще з вересня між ДПСУ та Мін оборони діє такий інформаційний взаємообмін. Представники ТЦК можуть користуватися певною інформацією, яка є в базах даних ДПСУ, прикордонники можуть перевірять осіб за цією системою призовників та військовозобов'язаних”, – додав Демченко.

Оновлення даних у ТЦК

З 18 травня в Україні діє оновлений закон про мобілізацію, який не вносить змін до порядку вручення повісток. Їх, як і раніше, можуть розносити роботодавці, представники ТЦК та СП, а також поліцейські. Обов'язково треба майти при собі військово-обліковий документ для пред'явлення на вимогу.

Також 18 травня запрацював новий застосунок Міністерства оборони України "Резерв+". Сенс його полягає у тому, що військовозобов'язані, призовники та резервісти зможуть підтвердити свої контактні дані протягом 60 днів. Цей додаток викликав численні обговорення щодо можливості отримання повісток електронною поштою. Питання особливо хвилює українців, які проживають за кордоном. Щоправда, законодавчо цей процес не є врегульованим досі.

А 17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає підвищення штрафів для громадян, які ухиляються від військового обліку. Новий закон вносить зміни до ст. 210 та 201-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А також запроваджує три режими: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.

Нагадаємо, у Раді також зареєстрували законопроєкт про ще більше покарання за ухилення від мобілізації. Нардепи пропонують штрафи до 85 000 гривень. Крім того, "Інформатор" повідомляв про зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.